100
15 shares, 100 points

Британската марка со малечките автомобили сака да се меша со народот, да биде постојано активна. Цел викенд Mini растресуваше по скопските улици

Кај Mini отсекогаш било јасно. Марката не ја чинат само автомобилите, туку и луѓето што ги прават автомобилите и работат за нив. Во случајов, главни актери во функција на доловување на смислата на животот на Mini, многу повеќе беа двете медицински сестри, помалку докторот што ги придружуваше, а некаде во средина, црвеното Mini.

Возилото и екипажот во текот на целиот викенд крстосуваа по улиците на Скопје и пред кафулињата во шема, и предизвикуваа состојба на стрес кај минувачите и гостите во кафулињата. Медицинските сестри, опремени со шарени лижавчиња, како алатки за преглед, и со беспрекорно стегната бела униформа никого не оставија рамнодушен.

Најчести дијагнози по предизвиканиот стрес беа загрижен изглед, апатичност, голем стрес, а како лекарства се препорачуваа еден круг релаксирачко возење со Mini, некогаш два круга, а во екстремни случаи и три круга со Mini, со соодветна музичка придружба.

[nggallery id=25]


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

100
15 shares, 100 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813