155
20 shares, 155 points

Купето од серијата 2 на BMW напролет ќе стартува со нов основен мотор со три цилиндри. Има и други промени.

Најмалечкото купе на BMW од март ќе вози со нов основен мотор. Трицилиндарецот со турбонатполнење и зафатнина од 1,5 литар во моделот 218i Coupe ќе ослободува 136 КС и вртежен момент од 220 Nm. Според BMW тоа е доволно за спринт до сто за 8,8 секунди и крајна брзина од 212 km/h. Потрошувачката во пшросек изнесува 5,1 литри.

Трицилиндарецот  од Mini наскоро ќе се појави и во серијата 3 на BMW
Трицилиндарецот од Mini наскоро ќе се појави и во серијата 3 на BMW
Баварците ќе ја збогатат и понудата на модели со погон на сите тркала во купето од серијата 2 со моделот 220xd Coupe со 190 КС, а ќе го искористат моментот и за воведување на стилските линии Advantage, Luxury Line, Sport Line и M Sport. Со воведувањето на новиот трицилиндарец е можно да се спушти и цената на основниот модел.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

155
20 shares, 155 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743