160
21 shares, 160 points

Во градот на автомобилите, како што Volkswagen го нарекува својот дом во којшто ги пречекува купувачите и љубителите на марките од концернот, утрово е испорачан првиот примерок од освежената генерација на Golf.

Сопственик на возилото е Салваторе Ди Бари од Волфсбург, кој клучевите ги доби од Франческо Форте, раководител на менаџмент на клиенти во „Аутоштат“. Првиот испорачан модел од освеженото годиште на Volkswagen Golf поседува 1,4-литарски TSI со 125 КС, во комбинација со највисокото ниво на опрема Highline и каросерија лакирана во црна боја со бисерен ефект.

Од денес, „Golf Update“ е изложен во салоните на марката во Германија, а наскоро следува и македонската премиера.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

160
21 shares, 160 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format