161
21 shares, 161 points

Љубителите на шпанската марка со нетрпение чекаат да почне продажбата на новиот Leon Cupra. Двајца среќници имаа можност уште сега да го доживеат возењето – на малку екстремен начин.

Seat го оствари сонот на ентузијастите на марката да седнат зад воланот на новиот Leon Cupra, најбрзиот модел во историјата на марката, со 280 КС и 5,7 секунди до стотка. Двајца среќници беа избрани … но, возењето не излезе како што очекуваа тие, се случи драматична пресвртница … ова е несомнено еден од најамбициозните и највозбудливи каскадерски проекти што досега ги има реализирано некој производител на автомобили.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

161
21 shares, 161 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format