171
24 shares, 171 points

Nissan подготви специјална серија од пикапот Navara под името Off-Roader AT32. Кратенката AT доаѓа од исландскиот специјалист за теренски возила Arctic Trucks, којшто го зголеми растојанието од подлогата на 24,3 сантиметри. Со тоа значително се подобрија и аголот на пристап од 35 степени, односно аголот на излез од 25 степени. За тракцијата се грижат тркала од 32 инчи, на којашто се однесува бројката во дополнителната ознака.

Секој примерок од специјалната серија располага со резервно тркало во полна големина, како и со масивна заштита на моторот, менувачот и резервоарот за гориво. Стандарднатата заштита на праговите е заменета со робусни штитници. Преработката е заокружена со амблеми AT32 на задниот капак и на предните крила.

Како основна изведба служи верзијата на Navara со двојна кабина и со ниво на опрема Tekna. Специјалниот модел се нуди во веќе готова изведба и како кит за преработка. Вторава опција чини околу 6.500 евра на поголемите пазари во Европа.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

171
24 shares, 171 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813