141
19 shares, 141 points

На овие крадци на автомобили во Израел не им е потребна ниту вештина ниту посебна технологија, туку само дрско смислена тактика.

Снимка на YouTube прикажува дрска кражба на автомобил за неполна минута. Возилото на криминалната банда потчукнува автомобил што е запрен на патот. Возачката излегува од автомобилот и се упатува кон возилото на причинителот на незгодата. Но, тоа веднаш се покажува како фатална грешка. Токму тоа е планот на крадците. Дамата одвај се оддалечува неколку чекори, додека затскриен член на бандата во меѓувреме истрчува кон нејзиниот автомобил и исчезнува. Слични случаи се регистрирани и во други земји. Затоа, крајно внимателно во такви ситуации.

https://youtu.be/7PpZP97A2s4


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

141
19 shares, 141 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *