155
20 shares, 155 points

Холандската полиција откри банда крадци на автомобили од најмалку шест бугарски и двајца холандски државјани. Бандитите професионално ги обивале автомобилите.

Украдените возила со променети податоци за идентификација биле откриени во магацин во Влардинген, град на Југот на Холандија. Најголемиот дел од возилата се од марките BMW, Mini и Citroen, со променети регистерски таблички и броеви на шасија. Осомничени се шестмина бугарски и два холандски државјани, меѓу кои и две жени.

Полицијата открила шест украдени автомобили во магацинот во Влардинген, заедно со делови од други автомобили, како и модел на Volkswagen со отсечен покрив. Според истражните органи, украдените автмобили и делови од украдени автомобили веројатно биле продавани во Бугарија. Се очекува истрагата да открие многу поголем број на автомобили.

Судот го продолжил притворот за тројцата Бугари и еден Холанѓанин, додека останатите приведени лица се пуштени на слобода.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

155
20 shares, 155 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813