Производи

Безшумни гуми од Continental

Покрај звукот од моторот и струењето на ветрот, трет најголем извор на бучава при возењето се гумите. Continental разви нова техника за автомобилски гуми што го прави возењето уште потивко.

Гигантот Continental разви безшумни гуми за патничките автомобили. Со помош на слојот од пена од внатрешната страна на газечката површина, бучноста во кабината се смалува и до девет децибели. Новата техника може да се примени кај сите гуми од сериско производство и не влијае врз возните својства.

Првите автомобили што излегуваат од фабрика со овие гуми се спортските модели на Audi, RS6 и RS7. Во иднина тивките гуми ќе бидат достапни и во други димензии, односно за други модели. Производителот не открива колку ќе бидат поскапи гумите со новата техника.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729