Пазар
  пред 3 дена

  Ford мора да гради втора фабрика за Lincoln Navigator

  Џиновските теренци повторно се продаваат како алва на американскиот пазар. Најдобро поминуваат моделите што се по вкус на Трамп: Тешки…
  Нови модели
  пред 3 дена

  Lexus UX премиерно во Женева

  Lexus пристига со една светска и две европски премиери на салонот во Женева, во почетокот на март. Кросоверот Lexus UX…
  Теми
  пред 4 дена

  Зомби камиони со стари дизели возат непречено во САД

  Производителите се под постојан стрес дека во САД може да ги погоди нов дизел-скандал по оној на Volkswagen. Но, заштитниците…
  Против досада
  пред 4 дена

  Peugeot со џиновска скулптура на лав во Женева

  На францускиот производител му се врати самодовербата и тоа треба да се покаже пред светот. На штандот на Peugeot на…
  Студии
  пред 4 дена

  SsangYong ќе претстави концепт на електричен теренец во Женева

  Корејскиот специјалист за теренци ќе претстави концептно возило со електричен погон на салонот во Женева. SsangYong e-SIV го прикажува изгледот…
  Вести
  пред 4 дена

  Енцо Ферари е роден пред 120 години

  Енцо Анселмо Ферари, син на Алфредо и Адалгиза, роден е во Модена на 18-ти февруари 1898 година. Тој уште како…
  Пазар
  пред 4 дена

  Една година чекање за испорака на електричен автомобил

  Идните сопственици на Tesla Model 3 не се единствените купувачи на електричен автомобил што мораат да го вежбаат своето трпение. Првите…
  Нови модели
  пред 5 дена

  Големиот теренец на Seat се вика Tarraco

  „Кодиакот“ на Шпанците конечно доби име. Четиринаесеттиот модел именуван според шпански топоним е Seat Tarraco. Така изгласаа фановите. Во игра…
  Нови модели
  пред 5 дена

  Volvo XC40 добива трицилиндарски бензинец

  Volvo ја проширува понудата од погонски единици за компактниот СУВ. Трицилиндарец од 1,5 литар е основен мотор во гамата на…
  Нови модели
  пред 5 дена

  Opel Combo како премаскирана верзија на Citroen Berlingo

  Налето пристига новата генерација на мултинаменскиот Opel Combo. Исто како кај останатите „нови“ модели на германската марка, техниката пристига од…
  Пазар
  пред 5 дена

  Рекордно тримесечје за Tesla: Загуба од половина милијарда долари

  Tesla во последното тримесечје од ланската година забележала минус од 550 милиони долари. Тоа не ги колеба акционерите во компанијата,…
  Против досада
  пред 1 недела

  Ура, автомобилот ми свари кафе!

  Францускиот производител Handpresso постигнува револуција во автомобилизмот, нудејќи го првиот апарат за еспресо за користење во автомобил – таков што…

  Откриен е Adblock

  Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

  Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729